Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС ВІД ПОЖЕЖ

 Час весняного періоду  – один з “найгарячіших” у лісівників ДП « Ізяславський лісгосп», адже значна частина населення прагне відпочити від гамірного міста  у лісі. Проте, через людську недбалість у цей період виникає найбільше пожеж. Лісові пожежі завдають великої шкоди народному господарству. Вогонь знищує все , що стоїть на його шляху : дерева і кущі , цінні лікарські рослини , будівлі і споруди лісового господарства. Крім того пошкоджені пожежами лісові масиви стають з часом зонами розповсюдження шкідливих комах і хвороб. Після пожежі втрачається захисні , водоохоронні та інші корисні властивості лісу , знищується корисна фауна. На гасіння лісових пожеж потрібно залучати велику кількість людей і техніки. В зв’язку з настанням весняної  сухої погоди  в лісових масивах створюється висока пожежна небезпека. Тому кожному , хто перебуває в лісі слід суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. У пожежонебезпечний період забороняється розпалювати вогнища у хвойних молодняках , кидати на землю сірники , недопалки , що горять , заправляти паливні баки двигунів внутрішнього згорання під час його роботи . Суворо забороняється палити чи користуватися відкритим вогнем при заправці автомобіля .

Також забороняється випалювати траву на галявинах , прогалинах , луках , проводити сільськогосподарські пали сухої трави на ділянках які безпосередньо примикають до лісу. Погожі весняні дні , відпочинок у лісі , вечір біля багаття – один з найкращих вихідних днів , але мало хто знає , що 95-98% лісових пожеж які щорічно виникають у лісах України трапляються саме з вини населення. Це й не загашене багаття , це й недопалок , кинутий чиєюсь недбалою рукою на суху лісову траву , весняне випалювання рослинності на пустищах та сільгоспугіддя. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років !

Враховуючи те , що лісові пожежі – це неконтрольоване стихійне явище , від якого страждають не тільки лісові насадження ДП « Ізяславське лісове господарство» розроблено оперативні мобілізаційні плани залучення до гасіння пожеж підрозділів державної пожежної охорони , підприємств , організацій та населення. Для гасіння лісових пожеж підприємством залучаються чотири власні пожежні автомобілі , трактори с плугами та інша пожежна техніка. З усіма лісництвами встановлений радіозв’язок.

Громадяни , які виявили лісову пожежу , повинні негайно вжити заходів щодо її ліквідації. Коли ж це неможливо , повідомити про неї працівників держлісгоспу , пожежну частину , чи місцеву Раду.

Пам’ятайте , з одного дерева можна виготовити мільйон сірників , а одним сірником можна знищити мільйон дерев.

Лісівники створюють лісові насадження , охороняють їх від шкідників і хвороб. В лісі знаходять собі притулок безліч лісових звірів , птахів. Та на жаль в більшості випадків саме людина стає головною причиною знищення пожежами лісових насаджень. Необхідно подбати про ліси і обачливо поводитись в цьому осередку природи. Нам жити на цій землі. Від нас залежить , якою побачать її наші нащадки.

 

Адміністрація ДП « Ізяславське лісове господарство»

Газета “Зоря Надгориння”. Випуск № 11 (10977) від 13 березня 2014 року.