Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Як вберегти ліс від пожеж?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Час літнього періоду  – один з “найгарячіших” у лісівників, адже значна частина населення прагне відпочити від гамірного міста  у лісі. Проте, через людську недбалість у цей період виникає найбільше пожеж. Причиною їх виникнення під час перебування населення в лісі є необережне поводження з вогнем, не загашене під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені сірник чи сигарета, а також і дитячі пустощі з вогнем.

За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому горить лісова підстилка, гинуть корисні комахи і мікроорганізми. Вогонь ослаблює дерева. На них нападають шкідники, і з часом дерева гинуть. Тому для уникнення пожеж створені рейдові групи до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони підприємства , підрозділу МНС та РВУМВС які  проводитимуть постійні рейди та пропагандистку роботу з уникнення лісових пожеж .

Для попередження лісових пожеж на сьогодні підприємством прокладено 94  км мінералізованих смуг і проведено 108 км доглядів за вже прокладеними смугами та розривами . Встановлено 45 шлагбаумів, 40 аншлагів.

Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах підприємства створено мережу пожежно-спостережних пунктів, які забезпечені засобами зв’язку та нагляду за лісовими масивами. Всього обладнано 10 пожежно-спостережних пункти в тому числі 4 спостережні вежі, 2 з яких обладнанні системами відео спостереження за лісом. Є в наявності 4 пожежних автомобілі які знаходяться в справному стані та здатні в любу хвилину виїхати на пожежу і локалізувати її.

З метою контролю за протипожежним станом лісових масивів в лісгоспі будуть створені дотаткові рейдові бригади та пости по обмеженню доступу транспорту /населення/ в хвойні насадження, які діятимуть при високих класах пожежної небезпеки.

Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!. Перебуваючи у лісі, зокрема в суху погоду, суворо додержуйтесь протипожежних правил.  Вогнища  розпалювати тільки в спеціально відведених місцях. при розведенні  вогнища, місце, де воно буде знаходитись, необхідно навколо обкопати, а коли ви вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою землі, піску, або води. Слідкуйте, щоб не було розлітання іскор від вогнища. Забороняється кидати не загашеними недопалки чи сірники. Також в пожежонебезпечний період заборонено в’їжджати на територію лісового фонду будь-якими транспортними засобами.

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Також хочемо нагадати, що в останній період почастішали випадки укусів людей які перебувають у лісі отруйними зміями. Як зазначають фахівці змії нападають в двох випадках — коли шукають собі їжу або коли їх ненароком зачепити. Тож перед прогулянкою серед дерев подбайте, щоб одягнути високе шкіряне чи гумове взуття. А також прихопіть із собою палицю і проводьте нею по високій траві і чагарниках перед тим як зривати ягоди – це стане попередженням для плазунів і вони відповзуть на безпечну відстань. У разі укусу у жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом, чи накладати джгут, робити розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому що вони сприяють посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги, забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава тощо). Дотримання цих правил може врятувати вам здоров’я, а інколи навіть життя!

Адміністрація  ДП « Ізяславське лісове господарство»

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Районна газета “Зоря Надгориння”. №30 (10995) від 17 липня 2014 року

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Ви можете поширити цю новину:
 

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina