Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Вбережемо ліс від пожеж

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Весняний період  – один з найгарячіших у лісівників, бо значна частина населення прагне відпочити від гамірного міста  в лісі. Проте через людську недбалість  виникає найбільше пожеж.  Необережне поводження з вогнем, незагашене під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву тліючі  сірник чи сигарета, а також і дитячі пустощі з вогнем призводять до біди. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому горить лісова підстилка, гинуть корисні комахи і мікроорганізми. Вогонь ослаблює дерева. На них нападають шкідники, і з часом дерева гинуть. Тому для уникнення пожеж при Ізяславському лісгоспі створені рейдові групи, до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони підприємства, підрозділу МНС та  поліції.  Вони  проводять постійні рейди та пропагандистку роботу з уникнення лісових пожеж .

Для попередження лісових пожеж підприємством щорічно прокладає близько220  км мінералізованих смуг і проводить 330 км доглядів за вже прокладеними смугами та розривами. Встановлено 45 шлагбаумів, 60 аншлагів.

Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах підприємства створено мережу пожежно-спостережних пунктів, що забезпечені засобами зв’язку та нагляду за лісовими масивами. Всього обладнано 10 пожежно-спостережних пунктів,у тому числі 4 спостережні вежі, 2 з яких обладнанні системами відеоспостереження за лісом. Є в наявності 4 пожежних автомобілі, які  здатні в будь- яку хвилину виїхати на пожежу і локалізувати її. Також в цьому році підприємство додатково переобладнало  пожежний автомобіль- автоцистерну об’ємом 10 тисяч літрів для оперативного реагування та залучення даної техніки для гасіння лісових пожеж.

З метою контролю за протипожежним станом лісових масивів в лісгоспі створені додаткові рейдові бригади та пости з обмеження доступу транспорту населення  в хвойні насадження. Вони діятимуть при високих класах пожежної небезпеки.

На жаль, незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у березні – червні, виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70 відсотків всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею. Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!  Перебуваючи у лісі, зокрема в суху погоду, суворо дотримуйтесь протипожежних правил.  Вогнища  розпалювати тільки в спеціально відведених місцях, при розведенні  вогнища, місце, де воно буде знаходитись, необхідно навколо обкопати, а коли ви вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою землі, піску, або води. Слідкуйте, щоб не було розлітання іскор від вогнища. Забороняється кидати незагашеними недопалки чи сірники. Також в пожежонебезпечний період заборонено в’їжджати на територію лісового фонду будь-якими транспортними засобами.

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі, дотримуйтесь Правил пожежної безпеки.Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Адміністрація  ДП « Ізяславське лісове господарство»

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ви можете поширити цю новину:
 

No comments yet.

ADD YOUR COMMENT:
reset all fields

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina