Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Спільно турбуємось про ліс

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Рання та посушлива весна змусила лісівників швидко та ефективно попрацювати над справою з лісовідновлення, адже, щоб виростити  ліс, при настанні сприятливих умов не можна гаяти дорогоцінного часу. Завдяки згуртованості працівників державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» та місцевого населення, що турбується про майбутнє зелених надр, посадку лісу вдалось завершити в першій декаді квітня.

Протягом весняної лісокультурної компанії було створено 92 га лісових культур на зрубах лісосік минулого року, та понад 170 га лісів на зрубах, що додались після великих  пожеж минулого року в Плужнянському, Михельському та Лютарському лісництв. На початку року планувалось створення лісу на площі 156 га. На створення лісовик культур було використано 627 тис саджанців лісоутворюючих порід, 890 кг насіння.

Щороку для забезпечення потреб з  лісовідновлення кожне лісництво власноруч  на тимчасових розсадниках вирощує саджанці основних лісо утворюючих порід. Так, щоро вирощується близько 710 тис шт. сіянців сосни, ялини, дуба  та модрини. Для посіву розсадників насіння заготовляють працівники підприємства власними силами, частина якого використовується на посів лісових культур. Як показує практика декількох  останніх років цей спосіб створення лісу є досить ефективним та економічно вигідним, оскільки при значно нижчих матеріальних затратах можна виростити екологічно стійкіше  та високопродуктивне насадження. На проведення цих заходів було витрачено понад 1 мільйон власно зароблених коштів.

. Завдяки Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», що тривала з 21 березня  по 16 квітня 2016 року, понад десятиліття поспіль щовесни не залишають лісівників наодинці  з їхніми турботами про зелене багатство й працівники влади, громадських організацій,  закладів освіти, учні а також населення, та допомагають в цій клопіткій праці – створенні лісових культур . В рамках Акції було створено 72 га лісових культур, висаджено 104 тис сіянців, та посіяно 26 кг насіння. Загалом в Акції взяло участь 133 чоловік. З кожним роком кількість бажаючих посадити «свій ліс» збільшується. Це означає, що поставлена  мета Акції  виконується успішно, виховуючи в першу чергу в  підростаючого покоління  шанобливе ставлення та любов до природи, а також на наглядному прикладі  стихійного лиха, що торкнулось нас минулого літа, навчає населення обережному поводженні з вогнем та нагадує правила пожежної поведінки в лісі.

Окремо слід відмітити учнів Михельського шкільного лісництва, які щороку активно набираються нових знань про  ліс, та на практиці закріплюють вже здобуті. Крім посадки лісу, школярі допомагають лісівникам у вирощуванні декоративного посадкового матеріалу – вчаться живцювати в тепличних умовах, доглядати за живцями в період вкорінення, висаджувати вкорінені рослини на постійне місце зростання. Весною з теплиці на декоративний розсадник школярі-лісівники допомогли висадити близько 3000 вкорінених живців туй різних декоративних форм та близько 5 000 саджанців самшиту вічнозеленого.  Протягом весняної лісокультурної кампанії  та в рамках Акції «майбутнє лісу в твоїх руках» юні лісівники під керівництвом своїх наставників – працівників лісгоспу відновили 2,6 га лісових насаджень.

Також в Акції взяли участь і найменші жителі міст та сіл району, малюючи малюнки та пишучи твори на тему «Людина і ліс», вони задумуються над проблемами навколишнього середовища, ставленням до лісу, та  навколишнього середовища загалом, що дозволяє змалечку навчити шанувати нелегку працю не тільки наших батьків, а й дідів і прадідів, та привити любов до природи. Нагадуємо, що  після визначення  найкращих робіт, переможці отримають винагороди та зможуть взяти участь конкурсі на обласному рівні.

Адміністрація  ДП «Ізяславський лісгосп» висловлює щиру подяку учасникам Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» за допомогу в створенні нових насаджень району.

Адміністрація ДП “Ізяславський лісгосп”

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Районна газета “Зоря Надгориння”, випуск №17 (11091) від 28 квітня 2016 р

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DSC_0069 DSC_0185 DSC_0198 DSC_0257

Ви можете поширити цю новину:
 

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina