Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

   Озеро «Святе» – пам’ятка природи загальнодержавного значення, створена указом Президента України № 715/96 від 20.08.1996 року. Площа пам’ятки природи становить 8,2 га. Тут охороняється унікальний природний комплекс озера, яке формує сфагнові сплави, з островом посередині та прилеглими територіями. Сфагнові плави, які утворились на берегах озера, особливо в його південній частині, а також навколо озера, невідомі у Малому Поліссі ніде, що робить озеро Святе унікальним серед озер Хмельниччини.
Флора представлена такими раритетними складовими, як шейхцерія болотна, яка занесена до Червоної книги України, а також видами, які охороняються у Хмельницькій області – журавлина болотна, осока багнова, образки болотні, бобівник трилистий і комахоїдна рослина – росичка круглолиста.
   Фауна озера досить різноманітна, хоча має дещо збіднений склад внаслідок антропогенного впливу. Із ссавців зустрічаються видра (занесена до Червоної книги України), ондатра, козуля, зрідка трапляється лисиця, куниця лісова.
Озеро Святе має науково-пізнавальну, естетичну та рекреаційну цінність, а також є осередком збереження фіторізноманіття Малого Полісся.

   Гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Михельський» створений указом Президента України №715/96 від 20 серпня 1996 року. На площі 109,0 га охороняється торфове болото округлої форми з куртинами деревних порід, яке виникло шляхом заростання карстового озеро. Такі болота характерні для півночі тайгової зони та прибалтійських країн. В Україні вони зустрічаються рідко, лише подекуди на Поліссі та в Карпатах.
   Серед типових рослин для верхових боліт тут зустрічаються рослини, що занесені до Червоної книги України: верба чорнична, пальчатокорінник м’ясочервоний, а також рослини, які охороняються в Хмельницькій області – андромеда багатолиста, багно звичайне, вовче тіло болотне, журавлина болотна, лохина, пухівки багатоколоскова та піхвова, пухирник середній. З рідкісних в Хмельницькій області представників орнітофауни зустрічається жаба гостроморда.
Заказник є осередком охорони болотного біорізноманіття. А також має водоохоронне, кліматорегулююче, ландшафтнозахисне значення.

Ви можете поширити цю новину:
 

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina