Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

До чого може призвести людська недбалість!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 Територія Ізяславщини, що розташувалась на півночі Поділля, характеризується природними екосистемами. Унікальність цього краю полягає в тому, що тут проходить межа Малого Полісся та Лісостепу. Значну частку території Ізяславського району займають ліси, із них 19,5 тис га це ліси ДП «Ізяславський лісгосп». Більшість населення, яке не працевлаштоване виживає за рахунок природних ресурсів лісу, а саме грибів, ягід, лікарської сировини. Адміністрація лісгоспу та працівники державної лісової охорони завжди відносяться з розумінням до населення, яке проводить заготівлю грибів, ягід та лікарської сировини.

У зв’язку з складними погодними умовами – відсутність тривалий час атмосферних опадів, висока температура повітря – у лісах Ізяславщини встановлено найвищий клас пожежної  небезпеки. Працівниками державної лісової охорони ДП «Ізяславський лісгосп» посилено заходи по охороні лісу від пожеж, призупинено деякі види лісогосподарських робіт, проводяться невідкладні заходи щодо проведення протипожежних міроприємств. Постійно проводяться рейди по охороні  лісу та роз’яснювальна робота  серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах України.

У зв’язку з вище викладеним Хмельницькою обласною державною адміністрацією та Ізяславською районною державною адміністрацією видані розпорядження щодо заборони відвідування лісів населенням та в”їзду автотранспорту на територію лісу.

Багато відвідувачів лісових масивів не зважають на аномальну суху погоду та не дотримуються правил пожежної безпеки в лісах України. В результаті чого за останній період часу збільшилась кількість випадків лісових пожеж. 19 серпня 2015 року виникла лісова пожежа на території Михельського лісництва в кварталі №6 на брусничному (в народі клюквенному) полі близько 12 00 години дня. До гасіння лісової пожежі були задіяні 65 працівників державної лісової охорони, інженерно-технічних працівників, працівників атогаража та дільниці по  лісозаготівлі деревини, задіяно 8 пожежних автомобілів, 2 трактори  МТЗ -80 та МТЗ – 82 з плугами ПКЛ -70, ранцеві оприскувачі та оприскувачі на базі марки «Штіль».

Оскільки,  на  території кварталу знаходиться сфагнове болото, то умови не дозволяли максимально залучити для використання техніку, що значно ускладнювало та затягувало в часі гасіння пожежі. Там, де дозволяли лісорослинні умови, було облаштовано мінералізовані смуги багаторазовим проходженням тракторів з плугами, заливалась кромка водою з пожежних автомобілів.Частково було локалізовано пожежу. З двох сторін осередку пожежі, там де неможливе використання техніки, гасіння пожежі проводилось за рахунок заливання водою з пожежних автомобілів з двох сторін на відстані від 1 до 400 м з використанням великої кількості пожежних рукавів. Від сильного вогню пожежа вийшла за межі сфагнового болота та розповсюдилась на лісові насадження. Гасіння затрудняло висока задимленість. Близько 20 00 вечора осередок пожежі був повністю локалізований. Загальна площа пожежі становила 4,0 га.

Повністю погашена пожежа на площі 1,5 га сфагнового болота, яке становило високий рівень пожежної небезпеки, оскільки загальна площа болота 56,5 га. Оборані  мінералізованими смугами інші ділянки, пролитий  водою з пожежних машин  периметр насаджень, охоплених пожежею.

Враховуючи товстий шар лісової підстилки, а також залягання торфу проводилось гасіння в середині осередку пожежі. Гасіння пожежі проводилось до пізньої ночі. Для чергування в зоні осередку лісової пожежі залишились працівники державної лісової охорони. Було залишено один трактор МТЗ з плугом ПКЛ-70, пожежний автомобіль ЗІЛ 131. Всього приймало участь в гасінні пожежі 35 чол.

20 серпня 2015 р вночі близько 5-ої години через поривчастий вітер на території сфагнового болота в кварталі №6   повторно загорівся сухий очерет з травою, що знаходився на межі кварталу №16 Лютарського лісництва. Осередок пожежі та квартал №16 розділяє піщана дорога, абсолютно відсутня рослинність, по цій же дорозі проходить квартальна просіка, яка розділяє лісові масиви Лютарського та Михельського лісництв. Дорога була облаштована шляхом насипу. Ширина дороги або квартальної просіки в межах 6 м. Розгорівшись очерет та суха трава в кварталі №6 Михельського лісництва, вогонь був підхоплений вітром та перекинувся через просіку (дорогу) в квартал №16 Лютарського лісництва (насадження природного походження осики та вільхи з великою кількістю сухої трави та очерету).

Пожежа розповсюдилась миттєво на виділи 10, 12, а пізніше на виділ 13. У виділах 10, 12, частково 13 є наявність торф’яного горизонту. Використання техніки, тракторів обмежене. Враховуючи, що територія осередку була з наявністю густої трави та очерету, а також наявність вітру, пожежа стрімко розповсюджувалась. Приймались всі міри по її ліквідації пожежною машиною, там де можливо проводилось оборювання трактором з плугом ПКЛ-70, працюють люди з інструментом – лопатами, ранцевими оприскувачами.

Враховуючи наявність торфу в даному осередку, гасіння в зоні осередку /там де можливий доступ/ проводилось до пізньої ночі.  На даний час пожежа повністю локалізована, призупинено інтенсивне горіння.

Продовжується тління торфу в зоні осередку, обгоряння кореневої системи дерев /осики, вільхи, берези/ та їх падіння, що не дає доступу в осередок.

На даний час, де можливо, ведеться ліквідація загорянь всередині осередку, цілодобово ведеться чергування, в нічний час лісничими з працівниками державної лісової охорони, присутні пожежні автомобілі ЗІЛ 131 та ГАЗ 66, трактор МТЗ з плугом, а також ранцеві оприскувачі та 2 оприскувачі на базі «STIHL».

За попередньою версією причиною виникнення даної пожежі є недбале поводження з вогнем громадян, що проводили заготівлю ягід брусниці в даному кварталі. Загальна площа пожежі становить близько 10 га. Адміністрація лісгоспу дякує за співпрацю пожежним командам Шепетівського, Славутського лісгоспів та пожежної частини м. Ізяслава.

На час підготовки статті 25 серпня 2015 р. близько 12 30 надійшло повідомлення про виникнення пожежі поблизу с. Радогощ.  За попередньою інформацією через сильний вітер вогонь дуже швидко поширюється на території лісового масиву КП «М’якоти» та наближається до лісового масиву Кунівського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп». Кілька років тому тут вже була серйозна пожежа на площі 10,0 га, при гасінні якої загинув житель с. Радогощ.

При виявленні пожежі просимо Вас повідомляти в ДП «Ізяславський лісгосп» за телефонами гарячої лінії 4-20-49 ( пн. – пт з 8 00  до 17 00) чи 4-20-79 (цілодобово) або до пожежно-рятувальної служби за телефоном 101.

Шановні громадяни, Адміністрація ДП «Ізяславський лісгосп» наполегливо просить Вас утриматись від відвідання лісів, ні в якому разі не розводити багаття,  кидати в лісі та поблизу лісових масивів не загашені недопалки, адже чиясь недбалість може призвести до стихійного лиха та завдати великої шкоди не тільки для природи, а й може загрожувати  для життя  людей!

Просимо Вас поставитись з розумінням до закликів лісівників! Допоможіть нам подбати про пожежну безпеку лісів України! Тільки спільними зусиллями ми зможемо вберегти ліс від вогню!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Адміністрація ДП «Ізяславський лісгосп»

Ви можете поширити цю новину:
 

No comments yet.

ADD YOUR COMMENT:
reset all fields

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina