Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Ізяслав в історичних документах (Ізяславль, Жаслав, Жославль, Заслав) одне із найдавніших міст на Волині.

У XII – XIV століттях воно входило до складу Галицько – Волинської держави і було прикордонним містом Дорогобузько – Пересопницької землі.

Вперше згадується в літописі як Ізяславль в 1240 році. В XIV столітті Ізяслав став власністю князів острозьких. Наприкінці XVII століття Заслав перейшов до роду Любомирських , а на початку XVIII- до князів Сангушків.

Місто пам’ятає не лише шляхетних князів, а й славних гетьманів України. У 1648 році Заслав здобув Богдан Хмельницький. Тоді під містом відбулася велика битва з двадцятичотиритисячною ордою, в результаті якої половина татар загинула, а козаки здобули великі трофеї.

Щедра природа Ізяславщини дарує вам найчарівніші враження та спогади. Справді райської краси має річка Горинь. Великий Тарас Шевченко, перебуваючи в Ізяславі, знайомлячись з його історією, архітектурою та природою, назвав ріку геніально просто: Горинь ріка козацька.

Ізяславщина – край лісів, що котять свої хвилі аж до Карпат.

На протязі багатьох років охороняє та захищає це справді всенародне надбання Державне підприємство» Ізяславське лісове господарство» Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке розташоване у північно – західній частині Хмельницької області, на території Ізяславського та Білогірського адміністративних районів. По лісогосподарському районуванню територія розташування лісгоспу відноситься до Мало – Поліського лісового району зони західних лісів. За адміністративно – господарським поділом підприємство має шість лісництв:
Білогірське, Гурщанське, Кунівське, Лютарське, Михельське та Плужнянське. Крім того до його складу входять: лісодільниця, яка займається заготівлею та вивезенням деревини від рубок головного користування; нижній склад, Ізяславський цех переробки деревини та транспортний підрозділ.

Лісовий фонд складається з 20 окремих контурів загальною площею 25667 га, розташованих із заходу на схід протяжністю майже 70 км. Основними лісоутворюючими породами є: сосна- 59 %, дуб- 20 %, береза – 8%, вільха- 7 %, ялина та інші породи – по 1-2 %. Річний приріст деревини по лісгоспу становить 89,2 тис. кбм. Відсоток заготівлі деревини від загального приросту складає 66,3%.

Історія лісгоспу сягає у 1936 рік, коли був організований на основі державних та приватних лісів колишньої Російської імперії. Центральним завданням завжди була турбота про своєчасне та якісне відтворення лісових ресурсів, посилення їх захисних функцій, підвищення продуктивності лісів та покращення їх породного складу.

Основними напрямками діяльності ДП «Ізяславський лісгосп» є:

1. Визначення перспективи і пріоритетних напрямків розвитку лісового господарства;
2. Вдосконалення господарювання в умовах ринкових відносин;
3. Організація ведення лісового господарства, включаючи заходи щодо раціонального використання лісів, їх відновлення та збереження;
4. Охорона та захист лісів;
5. Ведення лісонасіннєвої справи і розсадницького господарства на лісонасіннєвій основі;
6. Виявлення і збереження генофонду та реліктових насаджень;
7. Ведення державного обліку лісів та державного кадастру;
8. Заготівля лісосировинних ресурсів та виготовлення продукції з них;
9. Захисне лісорозведення;
10. Забезпечення додержання встановленого режиму на території та об’єктах природо-заповідного фонду, що перебувають в його віданні,
11. Організація ведення мисливського господарства, раціонального використання земель лісового фонду;
12. Здійснення контролю за дотриманням правил лісокористування і лісовідновлення усіма користувачами, які ведуть господарство в лісах , незалежно від їх підпорядкування і форм власності, а також громадянами.

В підпорядкуванні ДП «Ізяславський лісгосп» знаходиться 6 лісництв:

1. Михельське – площа 5260,3 га,
2. Лютарське площею 4985,2 га,
3. Плужнянське площею 6958,0 га,
4. Кунівське – 2188,0 га;
5. Білогірське площею 3428,0 га
6. Гурщанське – 1233,7 га.

Також ДП «Ізяславський лісгосп» підпорядковані лісопункт, який займається заготівлею та вивезенням деревини від рубок головного користування, цех переробки деревини ст. Ізяслав, нижній склад та транспортний підрозділ.

Загальна площа підприємства становить 25667,0 га., складається з 20 окремих контурів, розташованих з заходу на схід протяжністю майже 70 км.

Пріоритетом лісогосподарської діяльності ДП «Ізяславське лісове господарство» є розширення відтворення лісів, створення деревних насаджень з технічно-цінних деревних та чагарникових порід. Основними лісоутворюючими породами є : сосна – 59 %, дуб – 20 %, береза – 8 %, вільха – 7 %, ялина та інші породи – по 1-2 %. Річний приріст деревини по лісгоспу становить 89,2 тим. кбм. Відсоток заготівлі деревини від загального приросту складає 66,3 %.

В останній час приділяється значна увага деревним породам модрині європейській та японській, в яких досить технічно-цінна деревина. вона швидкорослою і на сьогодні перспективною. За останні 20 років створено більше 200 га чистомодинових та змішаних насаджень за участі цих порід.
Основним з ключових завдань є раціональне ставлення до лісосировинних ресурсів. Вони ефективно використовуються згідно щорічної розрахункової лісосіки в обсязі 61,1 тис кбм деревини. Рубки формування і оздоровлення та інші заходи пов’язані з веденням лісового господарства щорічно проводять на площі 1000 га та заготовлюється близько 19 000 куб. м деревини.

Лісозаготівля проводиться по класичній технології валки бензомоторними пилами «Штіль», чокерне трелювання тракторами ТДТ 55, безчокерне трелювання колісними тракторами. Лісозаготівлями займаються дві комплексні бригади чисельністю 9 чоловік та бригади приватних підприємців. Вивезення деревини проводиться в півхлистах і сортиментах автомобілями марки ЗІЛ 131 на нижній склад. Крім двох лісозаготівельних малих комплексних бригад, які входять в склад лісопункту, ще проводять лісозаготівлю приватні підприємці, об’єм якої складає біля 70% від загальної заготівлі.
Вся вивезена деревина потрапляє на нижній склад, де працює комплексна бригада чисельністю 28 чоловік, звідки щороку залізницею та автотранспортом реалізується споживачам в об’ємі понад 70 000 кбм.

В лісгоспі наявне стійке нарощування обсягів переробки та освоєння випуску нових видів продукції, яка користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках. для цього на даний момент на нижньому складі експлуатуються імпортні стрічковопильні рами «Мініпрофі» та вертикально-пильні верстати «Центауро» – Італія, багатопильний верстат «Пауль» та торцовочні верстати «Мост» – Німеччина, три сушильні камери «Хамеч» – Польща, стрічково пильна американська рама «Вуд-Майзер», Поздовжній циркуляційний прирізний верстат з лазерним прицілом «КД-700» та інше обладнання.

ДП «Ізяславський лісгосп» займається вирощуванням саджанців декоративних дерев та чагарників для зеленого будівництва. З цією метою в 2000 р. було створено декоративний розсадник , площею 4,0 га. Асортимент рослин складає понад 50 видів найменувань видів та форм декоративних рослин. Серед них велика кількість туй різних форм, ялівців, кипарисовиків, з листяних наявні самшит вічнозелений, форзиція середня, падуб Мазерва, тюльпанне дерево, бузки, верби, калина гордовина.
Також в ДП «Ізяславський лісгосп» функціонує теплиця, де здійснюється вирощування сіянців модрини та ялини, а також проводиться живцювання декоративних видів. Теплиця оснащена автоматичним поливом.

На підприємстві належна увага приділяється відтворенню диких тварин і в цілому веденню мисливського господарства.
В кінці 2005 року в Лютарському лісництві збудовано вольєр для поголів’я кабана дикого на площі 3 га, а в 2006 – 2007 році площу збільшено до 10 га. Чисельність поголів’я дикого кабана в середньому складає 80 голів, з якого 40 голів весною щороку випускається на волю.

2006 року згідно наказу «Про створення учнівського лісництва при Михельській ЗОШ І-ІІІ ст.» від 15 вересня 2006 р. створюється шкільне лісництво в Михельській ЗОШ І-ІІІ ст. Ініціатором створення виступало ДП «Ізяславське лісове господарство». До координаційної ради шкільного лісництва входять: директор ДП “Ізяславське лісове господарство”, директор Михельської ЗОШ І-ІІІ ст., інженер ДП “Ізяславське лісове господарство, вчителька біології., заступник директора школи з виховної роботи та члени шкільного лісництва. В середньому до складу шкільного лісництва входить до 15 чоловік.

Учням передано ділянку лісу площею 493 га. Проводяться практичні заняття в декоративному розсаднику, виділяється посадковий матеріал.
Директор лісгоспу Курельчук П.І. часто зустрічається з учнями, поводить бесіди, екскурсії. Учні школи допомагають ДП ”Ізяславське лісове господарство” по створенню лісових культур та догляду за ними. В свою чергу школа регулярно отримує спонсорську допомогу.

Ви можете поширити цю новину:
 

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina