Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Обстежено об’єкти природно-заповідного фонду

Цей захід проведено з участю головного лісничого ДП «Ізяславський лісгосп» В.П. Зайчука, інженера з охорони і захисту лісу В.В. Рожкова, провідного інженера-лісопатолога  державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист» А.В. Турлая, директора НПП «Мале Полісся» А.В. Сасюка, провідного інженера НПП «Мале Полісся» В. М. Поліщука, лісничих Михельського, Лютарського, Плужнянського лісництв. Обстеження природо-заповідного фонду проводилось за згодою та в присутності місцевих органів  самоврядування   –  сільських голів Радошівської, Плужнянської, Борисівської, Білотинської, Лютарської  сільських рад.

Комісією обстежено понад 374 га насаджень природо-заповідного фонду. Виявлено процес всихання хвойних насаджень на фоні кліматичних змін та зміни рівня грунтових вод. Під впливом еколого-кліматичних факторів  відбувається розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які є носіями збудників дереворуйнівних грибів, що призводить до трахеомікозу хвойних. Виявлено куртини сухих дерев сосни площею до 0,5 га, повнота життєздатних дерев  становить до 0,1 га. На деревах виявлено верхівкового короїда середньої та високої  ступені заселення. Крім того дерева  пошкоджені великим сосновим лубоїдом, синьою сосновою златкою, короїдом-стенографом. В місцях поширення личинкових ходів шкідників наявні ознаки збудників «синяви». Процес всихання знаходиться в стадії активного розвитку. За рахунок існуючих осередків всихання та утворення великих кількостей нових похідних осередків відбувається збільшення площ.

У результаті обстеження виявлено 349,3 га насаджень, які потребують заходів з поліпшення санітарного стану, які будуть вжиті в найкоротші терміни з дотриманням  діючих Санітарних правил з метою недопущення поширення шкідників та  розповсюдження процесу всихання хвойних насаджень.

Ви можете поширити цю новину:
 

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina