Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Обережно: інфекції!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

16.08.2013

Відкрився сезон полювання на пернату дичину.

Слід загострити увагу мисливців та й всіх громадян на тому, що на землі існує понад 250 видів хвороб, збудники яких природно передаються від хребетних тварин людині. У наш час людина потерпає від приблизно 80 інфекцій і лише 30-40 з них достатньо добре вивчено.

Відомо, що зайці (біляк, русак) є носіями кліщового енцефаліту, туляремії, сальмонельозу, дикроцеліозу, лептоспірозу, токсоплазмозу. Зараження відбувається під час знаття шкір, оброблення тушок і вживання в їжу погано провареного м’яса.

Бабаки несуть у собі небезпеку дикроцеліозу, чуми, псевдотуберкульозу, лептоспірозу, бруцельозу, туляремії.

Ондатра та водяний щур можуть бути носіями збудника туляремії. Ондатра, крім того , може служити джерелом лептоспірозу, гнійної трихофітії. Серед хижих тварин носіями сказу можуть бути дикі коти, лисиці, тхорі, борсуки, ласки, куниці, песці, вовки, олені, косулі, білки і навіть їжаки, а також бродячі собаки та коти.

Дикі птахи – голуби, качки, гуси – можуть заразити орнітозом. Певну загрозу несе й так званий «пташиний грип». Збудник цієї хвороби передається від птиці до людини. Хвороба ця досить небезпечна – лікуванню не піддається, траплялись непоодинокі випадки смерті людей.

З великого списку інфекцій, природне носійство яких виявлено у тварин, виділяється група особливо небезпечних, так звані антропозоонози, тобто ті, якими хворіють звірі, і, що досить небезпечно, люди. До таких відносяться чума, сибірська виразка, бруцельоз, туберкульоз, туляремія, сказ, лептоспіроз, орнітоз,трихінельоз.

А тому мисливцям під час підбирання звіра слід переконатись, що тварина мертва, аби вона не вкусила, і не можна допустити забруднення кров’ю та виділеннями. Брати добутого звіра потрібно тільки в рукавицях. Переносити дичину краще в заплічному мішку з товстої тканини із зав’язаною горловиною. Перед обробкою дичини варто провести її дезінфекцію, а через 20-30 хвилин приступати до зняття шкіри. Це слід проводити в окремому приміщенні, або на спеціально обладнаному майданчику. Необхідно передбачити і спеціальний одяг.

М’ясо крупних тварин – лося, оленя, кабана, деяких інших видів – слід піддати ветеринарно-санітарній експертизі.

Треба пам’ятати, що зараження людей інфекційними захворюваннями може відбутись також при вичинці шкір.

Йдучи на полювання кожен мисливець, який себе поважає, повинен мати при собі аптечку з набором необхідних медичних препаратів та дезінфікуючих засобів.

При дотриманні цих рекомендацій можна захистити себе, оточуючих, особливо дітей, від небезпечних наслідків – зараження інфекційними захворюваннями.

А. Лемішевський,

Мисливствознавець ДП «Ізяславський лісгосп»,

лікар ветеринарної медицини.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Волочиська районна газета «Зоря». №№65-66 від 16 серпня 2013 року

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Ви можете поширити цю новину:
 

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina