Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Бережуть та примножують народні багатства

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Немає такої людини, яка б ніколи не бувала у лісі. Більшість громадян відвідує це природне багатство в першу чергу  для задоволення своїх  потреб ( збору дарів лісу,духовному та фізичному відпочинку). Та мало хто знає що вартує зберегти та примножити цей живий скарб нашої планети.  Але дуже добре це знають лісівники, які постійно стоять на сторожі гармонії і порядку  в лісовому господарстві.  Їхня нелегка праця давно і справедливо заслуговує глибокої поваги і високого авторитету та на своє професійне свято, яке згідно Указу Президента України №356/93 від 28 серпня 1993 року  святкується в третю неділю  вересня. Цього року професійне свято лісівники відзначають 20 вересня.

На протязі року лісівники Ізяславщини спрямовують зусилля на збереження , примноження лісових насаджень. Так, навесні цього року було всього створено 179 га нових лісових культур з цінних лісоутворюючих порід, з них 110 га створено шляхом посадки одно- та дворічних саджанців, вирощених в тимчасових  лісових розсадниках, а 69 га створено шляхом посіву насіння. Останній спосіб створення лісових культур є досить ефективним та економічно вигідним, адже при значно менших затратах можна виростити більш екологічно стійкіші деревні насадження.

Так як на території району розміщена велика кількість боліт та перезволожених ділянок,  важливу роль у лісовідновленні відіграє і природне поновлення лісу. Адже завдяки рослинам-піонерам здійснюється заліснення територій де штучне створення лісових насаджень неможливе. В цьому році таким  чином відновлено 18 га лісу.

Щороку підприємством створюються плантації новорічних ялинок,  що дозволяє забезпечувати жителів району головним атрибутом новорічних свят – ялинкою.

Значну увагу лісівники Ізяславщини приділяють охороні і захисту лісу, що передбачає захист лісу від шкідників та хвороб,    від самовільного вирубування лісів,  охорону лісів від пожеж, що є дуже актуальним на сьогодні.

З початку року було виявлено 2 випадки самовільних рубок на території лісового фонду ДП «Ізяславсий лісгосп».  При встановленні лісо порушників було складено протоколи, згідно яких до місцевого бюджету було відшкодовано збитки на суму 6500 грн.

Через аномальні погодні умови в районі встановлено найвищий 5 клас пожежної небезпеки. З початку року на підприємстві зафіксовано 16 випадків пожеж, причиною яких є недбале поводження з вогнем  відвідувачів лісових масивів та порушення ними правил пожежної безпеки в лісах. У складних випадках в гасінні пожеж допомагали працівники Ізяславської та багатьох інших районів  РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, Шепетівського та Славутського лісгоспів.

З метою недопущення пожеж в лісові масиви з початку року  було створено 211 км мінералізованих смуг,проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 223 км, проведено 110 рейдів по виявленню порушників пожежної безпеки. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення,  з початку року здійснено 6 виступів на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Для виявлення пожеж в лісових масивах та на прилягаючих територіях встановлено 4 спостережні вежі, на яких постійно чергують пожежні сторожі.  Дві вежі, які знаходяться в Кунівському та Плужнянському лісництвах, об лаштовані системою відеоспостереження. Для боротьби з пожежами на підприємстві є 4 пожежні автомобілі, 2 з них знаходяться в авто гаражі лісгоспу, а також по одній в Кунівському та Плужнянському лісництвах.

У зв’язку з великим виникненням пожеж через спекотне і одночасно   сухе літо  підприємством було оновлено  протипожежний інвентар, додатково закуплено необхідні засоби для попередження та виявлення пожеж. З початку року закуплено 2 трактори МТЗ-82 та 3 плуги ПКЛ-70, 2 мотопомпи, 10 ранцевих оприскувачів, 20 пожежних рукавів. 10 радіостанцій «Моторолла»

Для покращення продуктивності та санітарного стану лісових насаджень протягом року проводяться рубки оздоровлення та формування лісів, що включають рубки догляду та санітарні рубки. З початку року такі заходи проведені на площі 675,9  га, та заготовлено близько 16  тис. куб. м ліквідної деревини.

Крім лісовідновлення , догляду, захисту та охорони лісу одним з основних завдань є раціональне використання лісових ресурсів, що передбачає заготівлю деревини, яке проводять в стиглих насадженнях. Площа заготівлі деревини визначається щорічною розрахунковою лісосікою. В 2015 р вона становить 181 га.  З початку року від рубок головного користування  заготовлено близько 43 тис. куб м.

Вивезення заготовленої лісопродукції здійснює транспортний підрозділ, який нараховує 84 одиниці всіх видів автомобілів і тракторів. На початку року на автомобіль ЗІЛ-131 було встановлено навантажувач «Веймер 6700», що дозволяє зменшити затрати на навантаження деревини і при цьому збільшити ефективність її вивезення.

Вся вивезена лісопродукція накопичується на нижньому складі, де відбувається фактично вся її реалізація на внутрішній ринок та експорт. За рахунок раціонального використання лісосировинних ресурсів та високоефективної діяльності підприємства зросла середня заробітна плата штатних працівників,  яка на сьогодні складає понад 6 000   грн.

Слід звернути увагу ще на один підрозділ підприємства – цех переробки деревини. Він обладнаний  сучасним , в основному, імпортним обладнанням, виготовленим в Німеччині, Італії, Словаччині, Польщі.  Це обладнання дає змогу виготовляти  продукцію конкурентоспроможну  для  експортних  поставок,  а також  внутрішнього ринку.  З початку року виготовлено промислової продукції на суму 4326.8 тис. грн.

На сьогодні ДП “Ізяславський лісгосп” має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу, що дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати заробітну плату, яка постійно зростає, вчасно розраховуватись з Державним і місцевим бюджетом, сплачувати всі платежі.

Постійно підвищується ефективність праці. Керівники підприємства проводять всі заходи, щоб виробничий процес був високоорганізованим, забезпечують працівникам  якісні умови праці та постійно їх покращують, щоб вчасно виплачувати заробітну плату.

Найбільша гордість підприємства  – це його працівники. На сьогодні колектив ДП «Ізяславський лісгосп» налічує 253 штатних  працівників.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За традицією слід відмітити найкращих працівників ДП «Ізяславський лісгосп»: лісничий Лютарського лісництва Віталій Бондар, в.о лісничого Білогірського лісництва Валерій Матвійчук, головний механік Валентин Макаревич, бухгалтер Андрій Краля, водій автотранспортних засобів (автобуса) автогаража Олексій Кратасюк, водій автотранспортних засобів Михайло Грицюк,  майстер лісу Плужнянського лісництва Ігор Назарков, майстер лісу Михельського лісництва Вячеслав Нечипорук, майстер лісу Лютарського лісництва Ігор Господарук, слюсар-ремонтник ремонтно-механічної майстерні гаража Микола Гончарук, верстатник деревообробних верстатів Любов Кирилюк, вальник лісу  Михайло Романюк, вальник лісу Гурщанського лісництва Віктор Стратюк, лісоруб нижнього складу Микола Родзен,  майстер з експлуатації та ремонту машин і механізмів нижнього складу Василь Харчук, робітник з комплексного ремонту та обслуговування будинків Роман Закружецький, тракторист лісозаготівельної дільниці Олександр Котюк, навальник-штабелювальник деревини нижнього складу Олександр Кирилюк.

Шановні працівники лісової галузі! В переддень прийміть вітання з професійним святом. Нехай доля нагороджує Вас усіма благами за самовіддану працю по створенню  високопродуктивних лісових насаджень, а стійкість в подоланні труднощів обернуться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей.

Адміністрація ДП “Ізяславський лісгосп”

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Районна газета “Зоря Надгориння”, випуск №38 (11059) від 17 вересня 2015 року

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ви можете поширити цю новину:
 

No comments yet.

ADD YOUR COMMENT:
reset all fields

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina