Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

Збережемо ліси – наше багатство!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Літо у розпалі. На території Ізяславського району неймовірна спека тримаєьтся  вже не  перший тиждень. Саме в такий час різко зростає кількість пожеж у лісових масивах та паркових зонах.  Вогонь в лісі завдає шкоди не тільки рослинності , а й  всьому живому,  що живе не тільки у лісі, а й поряд з ним.  За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. При цьому  горить лісова підстилка, гинуть корисні комахи і мікроорганізми. Вогонь ослаблює дерева. На  них нападають шкідники і з часом ці дерева гинуть.

Причини цих пожеж різні, проте „корінь зла” криється у людській халатності та безвідповідальності, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті. А тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.
Тому,  щоб вберегти ліс, в цей спекотний період на варті стоять лісівники ДП «Ізяславський лісгосп». Для попередження лісових пожеж на сьогодні підприємством прокладено 157  км мінералізованих смуг і проведено 100 км доглядів за вже прокладеними смугами та розривами . Встановлено 45 шлагбаумів, 60 аншлагів.

Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах підприємства створено мережу пожежно-спостережних пунктів, які забезпечені засобами зв’язку та нагляду за лісовими масивами. Всього обладнано 10 пожежно-спостережних пункти в тому числі 4 спостережні вежі, 2 з яких обладнанні системами відео спостереження за лісом. Є в наявності 4 пожежних автомобілі які знаходяться в справному стані та здатні в любу хвилину виїхати на пожежу і локалізувати її.

Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.

Тому, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, щоб Ваша необережність не стала причиною лісової пожежі та дотримуйтесь наступних правил пожежної безпеки:

  • Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
  • Що стосується вибору й підготовки місця для вогнища, то його найкраще розпалювати на березі річок або озер, неподалік від води й, звичайно, подалі від хвойних насаджень, торфовищ, сухостою. У лісі вогнище дозволяється розкладати тільки в обладнаних для цього місцях (це повинна бути ретельно очищена від спалимих матеріалів ділянка, оточена з усіх сторін піщаним чи земляним валом). Обов`язково слід мати запас води, щоб надійно залити вогнище в разі його неконтрольованого поширення або коли його час загасити. Перед тим як піти, залийте багаття водою, після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин. (За тривалої жаркої сухої погоди розпалювати вогнище слід особливо обережно!)
  • Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.
  • Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

За порушення правил пожежної безпеки  в лісах правопорушники притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 77 КУпАП, з накладенням штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також , за порушення правил пожежної безпеки  в лісах України передбачено кримінальну відповідальність згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України, якщо дії правопорушника спричинили значні знищення чи пошкодження лісових масивів.

Якщо ж Ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я. А найпоширеніший засіб гасіння пожежі – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари всклизь, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам. Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см. Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Якщо ж пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки –якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте у ДП «Ізяславський лісгосп» за номером 0385242079 або до пожежно-рятувальної служби за телефоном „101” та повідомте про місце загоряння і як туди доїхати.

Давайте загальними зусиллями збережемо природу!

Адміністрація ДП «Ізяславський лісгосп»

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Районна газета “Зоря Надгориння”, випуск № 24 (11045) від 11 червня 2015 року

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Ви можете поширити цю новину:
 

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina