Контактний телефон (038-52)4-20-49
м. Ізяслав, вул.Михельська, 32 Ми на карті
Ми в фейсбук
 

До уваги жителів  та гостей району
Шановні жителі краю, наближається черговий сезон відпочинку на природі. Все більше відпочиваючих з’являється поблизу річок, в парках та лісових масивах.
Одне з найвідоміших місць відпочинку в нашому регіоні є «Озеро Святе». Це найбільше озеро природного походження, що знаходиться неподалік міста Ізяслава на території ДП «Ізяславське лісове господарство» та входить до складу Національного природного парку «Мале Полісся». Озеро має велику популярність серед місцевого населення як місце для відпочинку та проведення часу на природі.
На сьогодні, озеро переживає не найкращі часи свого існування. Сильно знизився рівень води, змінилась її якість, довкола озера з’явилось багато сухих дерев, які несуть небезпеку оточуючим. Всьому цьому є ряд причинно-наслідкових зв’язків: озеро живиться поверхневими водами, яких зараз не достатньо для його наповнення. В останні роки в зв’язку із зміною клімату на нашій території випадає менше опадів, рівень ґрунтових вод сильно знижується (міліють ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці ). Зниження рівня ґрунтових вод призвело до виснаження рослинного покриву (коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту), як наслідок, відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починає свою роботу давно існуючий комплекс стовбурних шкідників, і результатом їх діяльності – є велика маса сухого пошкодженого лісу.
На перший погляд,  ці дерева виглядають міцними й непохитними, однак,  це не так. Адже внаслідок діяльності різних типів шкідників та грибковах хвороб, коренева система фактично зруйнована, і навіть невеликий подих вітру може спричинити падіння дерев.
Щоб вирішити цю проблему необхідне проведення низки санітарно-оздоровчих заходів на даній території. Здійснити ці заходи оперативно, на даний час,  неможливо у зв’язку з тим, що «Озеро Святе» має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до НПП «Мале Полісся». Проведення даних заходів потребує відповідної дозвільної документації, отримання якої займає значний проміжок часу.
Адміністрація НПП «Мале Полісся» та ДП «Ізяславське лісове господарство» наполегливо рекомендує мешканцям та гостям регіону утриматися від відвідування даної території, аби не ризикувати своїм здоров’ям та майном.

Прес-служба НПП «Мале Полісся»
Прес-служба ДП «Ізяславське лісове господарство»

Ви можете поширити цю новину:
 

No comments yet.

ADD YOUR COMMENT:
reset all fields

Статті/сторінки

Корисні посилання

dalru     hmelnicchina           lisovod   dalru   hmelnicchina